Darts / 【G's DARTS】MARVELOUS 5 Yuuya Eguchi Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
MARVELOUS (Marvelous 5)
The second collaboration with KTM. for the MARVELOUS series.
This time also designed for stability and security of grip.
The cut of the model is also a ring cut, which is well-balanced and can be used in various ways of throwing.
The weight is so heavy that you can throw it for a long time without getting tired.
Once you throw it, you will understand how good it is.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 38.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yuji Eguchi Model Items
-
Fit Flight
Yuji Eguchi Model ver.3 Shape PurpleJPY 870 ( USD 5.43 )
-
G's DARTS
MARVELOUS PLUSJPY 12,731 ( USD 79.66 )
-
G's DARTS
Yuji Eguchi Pro Model Plus1JPY 13,750 ( USD 86.04 )
-
G's DARTS
MARVELOUS ULTIMATE Yuuya Eguchi ModelJPY 12,731 ( USD 79.66 )
-
SHADE
Yuji Eguchi Model T-SHIRT 2020 SJPY 3,900 ( USD 24.40 )
-
PiD
Portrait in Darts 3 Yuji EguchiJPY 6,090 ( USD 38.10 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )