Darts / 【RED DRAGON】Hell Fire A 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | RED DRAGON |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.7mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Hell Fire B: 24 gram
80% Tungsten
An 80% tungsten darts set at an affordable price point.
It is a long straight steel barrel.
It is an orthodox model that is easy to handle from beginners to advanced players.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:45.7mm
Maximum diameter:7.2mm
Weight: 24.0g (including point)
Center of Gravity:Center
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.25 )