Darts / 【Winmau】Daryl Gurney model blackl edition 2BA 22g 2434-22
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 54.6mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 157.85 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/13 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Daryl Gurney Black Special Edition is a special model that celebrates Daryl's double major title.
It's not just a coated model as Daryl requested, it's been tweaked to match the Onyx coating and retuned to maximize the matte feel.
It has been retuned to maximize the matte feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 54.6mm
Maximum diameter:6.2mm
Barrel Weight:20.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Embossed Flight Flight x 3 (1 Set)
Prismatic Force Shaft x 3 (1 Set)
Tip x 3 (1 set)
Daryl Gurney Model Items
-
Winmau
Daryl Gurney 90% Tungsten - Special Edition steel 24gJPY 11,204 ( USD 70.97 )
-
Winmau
Daryl Gurney model special edition 2BA 22g 2424-22JPY 11,880 ( USD 75.25 )
-
Winmau
Daryl Gurney 90% Tungsten - Special Edition steel 22gJPY 11,204 ( USD 70.97 )
-
Winmau
Players Embossed Flights No.6800.114JPY 305 ( USD 1.93 )
-
Winmau
SPECIALIST PLAYER FLIGHT Daryl Gurney model 6800-155JPY 352 ( USD 2.22 )
-
Winmau
Daryl Gurney model special edition steel 26g 1422-26JPY 11,880 ( USD 75.25 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.58 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.49 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.32 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.49 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.55 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.59 )