Darts / 【Hyper electra】Number 8 SEVEN colors Ai Inagaki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | hyperelectra |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.5mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Fusion of suppleness and sharp flight
Development started with a bag-butt straight shape, then a wide range taper and a bullet-shaped tip were adopted to make it easy to fly.
The short shark combination on the grip section is designed to provide firm and correct friction at the release.
The stability of the grip allows you to comfortably feel the weight on your wrist and understand the clear turning point with your body.
Reprinting #8 in SEVEN colors.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.5mm
Maximum diameter: 7.1mm
Barrel weight: 19.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Ai Inagaki Model Items
-
Hyper electra
Number 8 SEVEN colors Ai Inagaki ModelJPY 15,000 ( USD 93.86 )
-
Fit Flight Air
Ai Inagaki Model Shape ClearJPY 970 ( USD 6.06 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Ai InagakiJPY 5,000 ( USD 31.28 )
-
Fit Flight
Ai Inagaki Model Shape WhiteJPY 870 ( USD 5.43 )
-
UNICORN
Yuya Yagi Model ERIFJPY 17,000 ( USD 106.38 )
-
Hyper electra
Number 8 Ai Inagaki ModelJPY 10,000 ( USD 62.56 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )