Darts / 【GRAN DARTS】90 SERIES VULCAN No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | GRAN DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
Swiss Point tool 34000JPY 550 ( USD 3.49 )
-
Harrows
12HOLE DART STANDJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Saya Akane Black XLJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
PICPIN
Green AJPY 550 ( USD 3.49 )
-
L-Flight
flf2721 ShapeJPY 911 ( USD 5.79 )
-
TARGET
CARRERA V-STREAM V1 steel 22g 190011JPY 14,300 ( USD 90.98 )