Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model Standard No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
JUJAK with delicacy and strength
The main cut is the Lotus Cut, which was introduced to achieve "beautiful and powerful flight".
The feature of this cut is that it realizes delicate and reliable hooking and enables stable throwing by increasing the amount of information to the fingertips.
The rearmost part of the barrel is designed with a sharp shark cut and a special R-angle, so that even when you grip the rearmost part of the 45mm long barrel, you can feel the beauty and powerful flight that is the most attractive feature of the JUJAK.
Available in 18g for the Standard version and 21g for the Professional version.
Specifications
Standard Ver
Material: 95% Tungsten
Length: 45mm
Maximum Diameter: 7.0mm
Weight: 18.0g (barrel only)
Set Contents
Shaft: LARO 260
Tip: LIP POINT
Flight: Dee.flight with A-FLOW logo
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION45-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW"JUJAK 80"PARK HYUNCHULJPY 8,479 ( USD 53.80 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Park Hyunchul modelJPY 3,700 ( USD 23.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )