Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model Professional No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
JUJAK with delicacy and strength
The main cut is the Lotus Cut, which was introduced to achieve "beautiful and powerful flight".
The feature of this cut is that it realizes delicate and reliable hooking and enables stable throwing by increasing the amount of information to the fingertips.
The rearmost part of the barrel is designed with a sharp shark cut and a special R-angle, so that even when you grip the rearmost part of the 45mm long barrel, you can feel the beauty and powerful flight that is the most attractive feature of the JUJAK.
Available in 18g for the Standard version and 21g for the Professional version.
Specifications
Professional Ver
Material: 95% Tungsten
Length: 45mm
Maximum Diameter: 7.0mm
Weight: 21.0g (barrel only)
Set Contents
Shaft: LARO 260
Tip: LIP POINT
Flight: Dee.flight with A-FLOW logo
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION42-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
FlightL×DYNASTY
Park Hyunchul ver.4 Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model 18gJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Park Hyunchul Model ver.5 Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY×FlightL
Park Hyunchul ver.3 Small WhiteJPY 850 ( USD 5.31 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )