Darts / 【ASTRA DARTS×TIGA】T-arrow FUSION Next α 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ASTRA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% , Titanium |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Omega cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.55mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Taro Yachi Model Items
-
TRIPLEIGHT
ASTRA T-arrow2 BRIGHT Taro Yachi ModelJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow renewal 4BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow 2BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow Next α No.5JPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA T-arrow2 BRIGHT Kin T-arrow ver. Taro Yachi ModelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow No.5JPY 10,695 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Kokopelli YUICHIRO OGAWA MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
L-Flight
EZ Yukie Sakaguchi Model ver.2 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
ASTRA DARTS
T-arrow Next T-arrow Next MatteBlackJPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
Harrows
SUPERGRIP FUSION SHAFT Black/PurpleJPY 990 ( USD 6.29 )
-
BULL'S
Justin van Tergouw 4.0 Black Tit. 90% steel 23gJPY 12,650 ( USD 80.48 )