Darts / 【COSMO DARTS】THE HORNET
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Bob Hudzik Model Items
-
Fit Flight
fif3272 Super ShapeJPY 712 ( USD 4.48 )
-
Fit Flight
fif1301 StandardJPY 712 ( USD 4.48 )
-
COSMODARTS
THE HORNET Bob Hudzik Model SteelJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
Fit Flight
fif1302 Super ShapeJPY 712 ( USD 4.48 )
-
COSMO DARTS
THE HORNETJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
Fit Flight
fif3271 StandardJPY 712 ( USD 4.48 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
Ptera_factory
Seamless flight shape medium DANGER BLUEJPY 880 ( USD 5.53 )
-
Ptera_factory
Seamless flight shape in between DANGER REDJPY 880 ( USD 5.53 )
-
fliget seamless shape super short Dblue JPY 660 ( USD 4.14 )
-
ターゲット
K-FLEX Standard Intermediate Green 410032JPY 1,200 ( USD 7.55 )
-
Fit Flight AIR
Cristo REYES Model ver.2 StandardJPY 946 ( USD 5.95 )