Darts / 【Joker Driver】EXTREME HAYABUSA No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.2mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.35mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Ikuo Yamamoto signature model.
Started with a little change ,Like this!
The essence of JOKERDRIVER is added to the old style design.
The back end has a very gentle taper, almost straight, and the front end has the same processing instead of R processing.
The cut is a simple 0.8mm wide ring cut with evenly spaced grooves to create a grip that is becoming less common in recent years.
The length of the cut portion is 20.7mm.
The balance of the NO.5 specification is slightly in the front.
[Length: 42.2mm]
Length:42.2mm
MaxDia:7.35mm
Weight: 17.5g
Material : TUNGSTEN95
Contents
Barrel x 3
Zero Flight x 3
Zero Shaft x 3
Tip x 3
Ikuo Yamamoto Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
ORGER 2019 T-shirt Mana Kawakami model pink XXLJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- LOVE BOMB Mid RearJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- LOVE BOMB CenterJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
TARGET
Swiss Silver Nano Point 26mm 340031JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Black SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
Harrows
SUPER GRIP CARBON SHAFT SHORT BLACK/GREENJPY 1,540 ( USD 9.79 )