Darts / 【Joker Driver】EXTREME SHOOTING STAR 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Kazuyuki Hirauchi signature model.
The beauty like a meteor.
JOKERDRIVER's straight barrels have been supporting Kazuyuki Hirauchi for many years, as he achieves a beautiful flight by placing the darts on the ideal line.
All of the models he uses have been very popular, and this is the first signature model to be released outside of ZERO.
At 47mm in length, it is 2mm longer than its sibling, the
The main cut features the popular double ring.
Based on the ZERO-K.zu 2013, 2BA & NO.5 were made.
[Setting he uses]
ZERO Flight Standard
ZERO Shaft Clear No.8
[spec] Length:47mm
Length:47mm
MaxDia:6.5mm
Weight:18g
Material : TUNGSTEN95
Contents
Barrel x 3
Zero Flight x 3
Zero Shaft x 3
Tip x 3
Kazuyuki Hirauchi Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
RVB 95 x ECHO Raymond van Barneveld model 2BA 20g 210195JPY 17,000 ( USD 108.16 )
-
Red Dragon
Raptor GT Black PointsJPY 2,343 ( USD 14.90 )
-
Joker Driver
EXTREME SUPER HORNET 2BAJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
one80
Moon Jelly ver.2 Mari Komori Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
JOKERDRIVER
CRYSTAL HALCYONJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- St5 Mid rearJPY 79,200 ( USD 503.94 )