Darts / 【SAMURAI】FUSION HELICAL CX
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Samurai |
| Materials | Tungsten 90% , Titanium |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
DYNASTY
BRASS DARTS SET "NINE" SILVERJPY 2,380 ( USD 14.97 )
-
PHOENIX card
pxa1501JPY 917 ( USD 5.76 )
-
CAMEO
3STAGE WOOD STAND BrownJPY 2,979 ( USD 18.74 )
-
Flight-L × JONNY'S COMPANY
JONNY'S CLUB ver.2 Kenichi Ajiki Model WhiteJPY 779 ( USD 4.90 )
-
PHOENIX card
pxa0219JPY 1,200 ( USD 7.54 )
-
DYNASTY
BRASS DARTS SET "EIGHT" PURPLEJPY 1,711 ( USD 10.76 )