Darts / 【DMC】SUS DIABLO2 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 38.5mm |
| Weight (barrel Only) | 8.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Release impact with the same feeling as usual, strengthening the extension of the arm.
DMC's famous barrel is now available in stainless steel!
You can experience its performance at an affordable price!
[DMC] DIABLO2 2BA
The DIABLO2 has the same outline as the original Diablo, but with a completely different grip feel.
Please feel the sensation of biting and punching through!
Specifications
Length:38.5mm
Diameter: 7.4mm
Weight: 8.5g
Material: Stainless steel
Color: Silver
This product has the exact same dimensions as the Tungsten Barrel.
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tip x 3
Please note that the accessories may be subject to change.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
Harrows
DUZZA2 GLEN DURRANT 90% 22gR STEELJPY 8,800 ( USD 55.41 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT QUARTZ 331670JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
ROB CROSS VOLTAGE BLACK PIXEL STEEL 25gJPY 15,400 ( USD 96.98 )
-
SHADE
Ryuta Arihara Portrait T-SHIRT 2023 White XLJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
TARGET
taf0358 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
taf0383 ShapeJPY 275 ( USD 1.72 )