Darts / 【DMC】Sabre re MASUMI SP No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Masumi Chino Model Items
-
DMC
BATRAS Sabre "Masumi" PartsW FRONT 17s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 58.90 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Clear BlackJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DMC
SUS SABRE 2BAJPY 3,080 ( USD 19.40 )
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model acuteJPY 35,200 ( USD 221.78 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Masumi Chino model ver.1 YelowJPY 3,600 ( USD 22.68 )
-
DMC
Sabre Masumi Zero Masumi Chino model SteelJPY 35,200 ( USD 221.78 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsSUS REAR 17.7sJPY 1,870 ( USD 11.78 )
-
SHADE
Joji Nishitani Model T-SHIRT 2020 SJPY 3,900 ( USD 24.57 )
-
Harrows
OPUS 2BA 20gJPY 22,999 ( USD 144.91 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL Limited Edition 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type BORIS2 Boris Krcmar Model SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
80 Vivid CAPELLAJPY 8,479 ( USD 53.42 )