Darts / 【Joker Driver】NEXUS19 KENO Scuderia 37.5mm MidRear
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 37.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRIPLEIGHT
effort TR Akihiko Owaku Model Limited EditionJPY 13,800 ( USD 87.80 )
-
GSD
LOGO T-shirts 2020 black SJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
GSD
LOGO T-shirts 2020 black XXLJPY 3,000 ( USD 19.08 )
-
OUTLINE
TOTTE RedJPY 1,018 ( USD 6.47 )
-
TIGA
ZERO GRAVITY 90%TUNGSTEN Hirokazu Osaki ModelJPY 10,186 ( USD 64.81 )
-
HopE DARTS
DartsStand BlueJPY 1,202 ( USD 7.64 )