Darts / 【COSMODARTS】CODE METAL UNITED LABEL SPICA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
code metal united label
CODE METAL is the high end line of COSMO DARTS.
CODE METAL UNITED LABEL was born, inheriting its [materials] [quality control standards] and [beliefs].
Experience a new user experience.
SPICA Yutaro Sato Model
Specifications
Material: 95% tungsten
Length:40.5mm
Maximum diameter:7.5mm
Weight: 17.0g
Contents
Barrel 3pcs
Yutaro Sato Model Items
-
Fit Flight Air
fif1442 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
COSMODARTS
Yutaro Sato v3 Yutaro Sato Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL Tru[s]t Yutaro Sato ModelJPY 29,700 ( USD 186.89 )
-
Fit Flight AIR
Yutaro Sato ver.2 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
Fit Flight
Yutaro Sato 4 Yutaro Sato Model Teardrop NaturalJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL SPICAJPY 29,700 ( USD 186.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )