Darts / 【GRRM】IMPERIAL Miku Suzuki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Green Room |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
IMPERIAL" Mirai Suzuki Player Model
The model of Mirai Suzuki, who won 11 out of 18 rounds in JAPAN LADIES 2014, is now on sale.
Semi-straight front center of gravity design.
The main cut is a combination of the reputable "Modified Delta Cut" and "HOB Cut" to achieve an extremely aggressive flight.
The weight of the barrel is 18.0g, so you can feel the weight of the barrel until the moment of release, and it gives you a good feeling of throwing.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:43.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Weight: 18.0g
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tip x 3
Mikuru Suzuki Model Items
-
L-Flight
PRO Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
PRO Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA shape KAMI MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
Mikuru Suzuki Model ver.4 typeA rocket blueJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7.5 MIKURU SUZUKI Model SWISS POINT 22g 191041JPY 24,800 ( USD 157.79 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA Standard MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
THE MIRACLE G2 Mikuru Suzuki Model 210067JPY 15,800 ( USD 100.52 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )