Darts / 【King’s JAPAN】Transfix OriensII No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | King's JAPAN |
| Materials | Tungsten 94% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 40.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.025mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Shogo Yokumoto Model Items
-
King's JAPAN
OriensJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
King’s JAPAN
Premium Edition Oriens Shogo Yokumoto modelJPY 25,500 ( USD 161.78 )
-
Fit Flight
fif0414 Unique ShapeJPY 1,100 ( USD 6.97 )
-
King’s JAPAN
Second Edition90 Oriens2 2BAJPY 10,200 ( USD 64.71 )
-
Fit Flight Air
fif1282 ShapeJPY 880 ( USD 5.57 )
-
COSMODARTS
ARISE Shogo Yokumoto modelJPY 17,600 ( USD 111.66 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
TIGA
Supernova Fusion Ryusei Azemoto ModelJPY 19,800 ( USD 125.62 )
-
UNICORN
NOIR DIMITRI VAN DEN BERGH Model 2BA 20g No.23838JPY 13,000 ( USD 82.47 )
-
TARGET
BEAU GREAVES JAPAN EDITION BEAU GREAVES MODEL SWISS POINT 23g 191010JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
unicorn
Maestro Kevin Painter 20g No3170JPY 5,657 ( USD 35.89 )
-
TARGET
STEPHEN BUNTING Model G5 SWISS POINT 23g 190299JPY 16,800 ( USD 106.59 )