Darts / 【King’s JAPAN】Transfix Starbreaker
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | King's JAPAN |
| Materials | Tungsten 94% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Multifaceted Cut , Mulch Cut |
| Length | 37.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Kenichi Ajiki Model Items
-
SHADE
STAY WILD T-shirt Kenichi Ajiki model navy XSJPY 3,900 ( USD 24.57 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN 3 Kenichi Anjiki Model No.5JPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
SHADE
Jonny’s Camp T-shirts Kenichi Ajiki Model navy SJPY 3,899 ( USD 24.56 )
-
SHADE
Jonny’s Camp T-shirts Kenichi Ajiki Model navy XSJPY 3,899 ( USD 24.56 )
-
COSMODARTS
Mai Hamano Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN 3 Kenichi Anjiki Model 2BAJPY 13,800 ( USD 86.94 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )