Darts / 【COSMODARTS】THE HORNET Bob Hudzik Model STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.9g |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Cosmo DARTS player Bob Hudzik's model
Now available in STEEL TIP!
It is a model of Bob Hudzik who is active mainly in North America.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:43.0mm
Maximum Diameter:6.2mm
Weight:18.9g
Bob Hudzik Model Items
-
Fit Flight
fif3272 Super ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
Fit Flight
fif1302 Super ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
COSMODARTS
THE HORNET Bob Hudzik ModelJPY 12,100 ( USD 76.07 )
-
COSMODARTS
THE HORNET Bob Hudzik Model SteelJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
COSMODARTS
THE HORNET Bob Hudzik Model STEELJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
Fit Flight
fif3271 StandardJPY 712 ( USD 4.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )