Darts / 【TARGET】PYRO80 GENERATION2 Mitumasa Hoshino Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Mitsumasa Hoshino Model Items
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA S-DARTS LIMITED EDITION 210401JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 9 MITSUMASA HOSHINO MODEL S-DARTS Limited Edition 210259JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
8FLIGHT
MITSUMASA HOSHINO G3 SHAPE BLACK 400888JPY 935 ( USD 5.88 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MAX MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210426JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
8FLIGHT
Mitsumasa Hoshino model Doric Shaft clear black 32mmJPY 880 ( USD 5.53 )
-
Portrait in Darts
piv1001JPY 6,090 ( USD 38.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )