Darts / 【VIRTUAL DARTS】DMC M-01 80
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | virtual Darts |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Masumi Chino Model Items
-
DMC
BATRAS Sabre Masumi SP No,5 CORE SUS+WJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Clear BlackJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DMC
Sabre Masumi Zero Masumi Chino model AcuteJPY 35,200 ( USD 221.78 )
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model SteelJPY 35,200 ( USD 221.78 )
-
DMC
SUS SABRE 2BAJPY 3,080 ( USD 19.40 )
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model acuteJPY 35,200 ( USD 221.78 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #52 Ice creamJPY 550 ( USD 3.46 )
-
3g design Factory
tgp6116 XxlJPY 3,973 ( USD 25.02 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #50 Space CatJPY 550 ( USD 3.46 )
-
unicorn
unf1304 SlimJPY 326 ( USD 2.05 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #52 Enshrinement ElephantJPY 550 ( USD 3.46 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #044 Flower decoration DJPY 550 ( USD 3.46 )