Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE HOT FUZZ Steel ANTONY LOPEZ MODEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The royal road cut built into a long body.
The main grip position has a combination of ring cut and ripple cut to get a firm grip.
Front taper and wide ring shape provide comfortable grip feeling and accurate information to your fingertips
Maximum diameter for easy grip.
Specifications
Material : Tungsten95
Length : 50.8mm
Maximum Diameter : 7.1mm
Weight : 25.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft :LARO
Flight :Dee.flight with A-FLOW logo
ANTONY LOPEZ Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )