Darts / 【UNICORN】NEON 2BA No.23219
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 70% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.66mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.44mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The shark's teeth and nose are designed to give you more control. The barrel shape is based on aerodynamics.
The DNA Titanium coating gives each barrel a different color.
Specifications
Material:70% Tungsten
Length:41.66mm
Maximum Diameter:7.44mm
Weight:Approx. 16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tip x 3
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
TINY LIGHT BlueJPY 5,280 ( USD 33.59 )
-
TARGET
FIRE STORM POINT DIAMOND Black 30mm 108425JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
dma0112 JPY 770 ( USD 4.89 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #57 1440JPY 550 ( USD 3.49 )
-
L-Flight
PRO Mitsuhiko Tatsunami Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
Flight-L×D.craft
Honey Trap KomachiJPY 906 ( USD 5.76 )