Darts / 【DYNASTY】BRASS DARTS SET"LUCK" Silver
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Dynamic straight barrel with ultra-thick form made from lightweight brass material.
The amazing weight of 18.1g for brass creates a powerful and powerful flight.
Specifications
Color : Black, Silver, Green, Purple
Material : BRASS
Length : 51.0mm
Maximum Diameter : 8.4mm
Weight : 18.1g (barrel only)
Set Contents
Shaft
Tip
Flight : Dee.flight with DYNASTY logo
Slim Darts Case
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )