Darts / 【DYNASTY】80 GLARE
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.7g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Low price darts series for practical use
The DYNASTY80 "GLARE" is equipped with edgy cuts all over the barrel.
The main cut of the barrel is designed to make it easy to grip and the edge gives it a sharp flight.
The micro shark at the back of the barrel covers the control performance and has no holes.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 40.0mm
Maximum Diameter : 7.2mm
Weight : 15.7g
Set contents
Shaft
Tip
Flight
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
Harrows
DAMON HETA SERIES 2 DAMON HETA Model 2BA 20gRJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
Harrows
NX90 PARALLEL 2BA 18gJPY 9,600 ( USD 60.48 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Fallon4S Fallon Sherrock Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
COSMODARTS
ROYDEN LAM ModelJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
8FLIGHT
Georji Nishitani model G3 Shape White 400874JPY 880 ( USD 5.54 )
-
DMC
BATRAS Sabre PartsW REAR 21.4s Gun Metallic ColorJPY 8,800 ( USD 55.44 )