Darts / 【DYNASTY】80 RULER
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 37.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Low price darts series for practical use
The 5 ring cut with a curved contact surface provides both a good hook and a good release.
It is also a point of concern given to the rear most part, and it is a specification that can enjoy the charm of the shape of the cannonball to the fullest.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 37.0mm
Maximum diameter : 8.0mm
Weight : 17.5g
Set contents
Shaft
Tip
Flight
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )