Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Mikazuki
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A sword with a simple structure and functionality that boasts excellent versatility.
Exquisite grip that is neither too tight nor too loose
With a shallowly engraved ring cut and a gentle taper that extends over the entire gripping area
The fit of the contact surface is also good, and has the functionality to support a variety of grips.
Because of its simple structure, the elegant finish with a high level of depth and dignity.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 41.0mm
Maximum diameter : 7.0mm
Weight : 16.5g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )


