Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Hotalubi
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Beautiful blade with a sense of existence. A sword that is both light and powerful.
The lightness of the barrel, which weighs only 15.8g, is a characteristic of this model.
The combination of the sharp cut and the delicate cut and the radius placed at the back of the engraving
The combination of the sharp cut and delicate cut and the rake placed at the back of the engraving transfers the power to the barrel without letting it go to waste.
The combination of the sharp cut and the delicate cut placed at the back of the engraving transfers the power of the throw to the barrel without excess, and the design allows you to get outstanding flight even with little power.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 39.0mm
Maximum diameter : 7.2mm
Weight : 15.8g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
RVB 95 G4 Heli Shaft Black Intermediate 380051JPY 2,570 ( USD 16.35 )
-
S4
Reel Keyholder REIWA BlackJPY 660 ( USD 4.19 )
-
one80
Gunner80 Lourence Ilagan Model Steel 22gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
TARGET
CARRERA AZZURRI AZ02 STEEL 21g 100252JPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
CAMEO
SKINNY Light Indigo HOUNDSTOOTHJPY 4,499 ( USD 28.62 )
-
GSD
Natsumi Iwata S-DARTS Joining commemoration T-shirt MJPY 4,000 ( USD 25.45 )


