Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Ittetsu
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Powerful cut and strong jump. And it has a sword with a [Japanese] atmosphere.
Powerful shark cut is engraved on the 45.0mm straight blade for easy handling.
The grip is firm and responsive, sending the power of the throw into the barrel in an instant.
When released, the barrel strikes the target in a sharp and straight line, creating a straight barrel that can only be described as "intense".
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 45.0mm
Maximum Diameter : 6.5mm
Weight : 17.0g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )


