Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE COATING TYPE JUJAK2 Park Hyunchul Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Front , Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
-Delicate and bold. Powerful and brilliantly fluttering
The main cut has a fine-tuned R in the wing cut and furthermore, the angle is added to the front to evolve the propulsive force that plays a driving force of brilliant flying to the best balance.
With the Lotus cut placed at the rear of the barrel, the exquisite taper and ring cut continues to the rear of the barrel for more stability and gripping.
It creates a linear trajectory that is both strong and supple.
The weight, diameter and center of gravity position are all perfectly balanced.
The biggest attraction of JUJAK, "beautiful and powerful flight" has been raised to a higher level.
Specifications
Material : Tungsten95
Length : 45.0mm
Maximum Diameter : 7.2mm
Weight : 21.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION45-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
FlightL×DYNASTY
Park Hyunchul ver.4 Shape RedJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK First evolution"Park Hyunchul Model 2BAJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Jon Model Standard KAMI Black MIXJPY 950 ( USD 5.94 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION48-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 92.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )