Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Gou
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A sword with a blade that can pierce even a rock and functionality that gives a sense of delicacy coexist.
This Japanese style torpedo barrel has a beautiful frame with smooth curves and a tough yet delicate ring cut.
At first glance, it may look peculiar, but the feeling of the grip on your finger and the sense of unity with the barrel brought by the curved body is a gem combination.
Enjoy the precise control and the dynamic flight through the target.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 38.0mm
Maximum diameter : 7.6mm
Weight : 16.5g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )


