Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Suijin
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | No Groove |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
An unblemished sword with a beautiful flowing line.
The beautiful body line is attractive, which draws out the charm of tungsten to the fullest.
The chisel at the back of the sword assists the grip exquisitely, and the gentle curve line at the center part and the step at the back of the sword show the attention to detail.
A stylish uncut barrel that feels great in the hand and has a unique cut.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 42.0mm
Maximum Diameter : 7.0mm
Weight : 16.5g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )


