Darts / 【MONSTER】NIGHTMARE Rob Heckman Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
NIGHITMARE Model Items
-
Fit Flight Air
fif3522 StandardJPY 880 ( USD 5.54 )
-
Fit Flight Air
fif3521 ShapeJPY 880 ( USD 5.54 )
-
MONSTER
NIGHTMARE II Rob Heckman Model 2BAJPY 12,018 ( USD 75.72 )
-
MONSTER
NIGHTMARE II Rob Heckman Model 2BAJPY 12,018 ( USD 75.72 )
-
Fit Flight
fif3532 ShapeJPY 660 ( USD 4.15 )
-
Fit
fis0462 ["Normal"] ["Spin"] WhiteJPY 660 ( USD 4.15 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )