Darts / 【UNICORN】MAESTRO 90% TUNGSTEN IAN WHITE 18g No.4241
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.26mm |
| Weight (barrel Only) | 16.25g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.22mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
IAN WHITE
Known by the nickname of Diamond, players from England.
He started playing darts at the age of 20 and made his professional debut at the age of 35.
He made 9 darts in the first leg of the first round of the 2012 Players Championship.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:48.26mm
Maximum Diameter:6.22mm
Weight:16.25g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
IAN WHITE Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )