Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE any more remodel ASAKO HIYAMA MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Challenge and reform.
The strong personality oozes from the design that feels beautiful and noble. This work has a performance that goes far beyond imagination.
For the main cut, the wide ring cut, which played an important role in the previous "any more", is developed all over the grip area.
The sharp ring cut creates an intense and super-aggressive flight that can be said to be the best in the series.
The straight line trajectory without drop, more enhanced speed, and power to a high-end finish.
Overturned the stylish image of the "any" series of successive generations, "remodel" has achieved a bold transformation!
Challenge, reform. Please enjoy the performance of the unstoppable.
Specifications
Material :95% Tungsten
Length :48.0mm
Maximum diameter :7.0mm
Weight :19.0g
Set Contents
Shaft :LARO
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Asako Hiyama Model Items
-
L-Flight
flf1302 ShapeJPY 733 ( USD 4.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE any more remodel ASAKO HIYAMA MODELJPY 9,799 ( USD 62.17 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PREMIUM any more Bronze ASAKO HIYAMA MODELJPY 13,037 ( USD 82.70 )
-
L-Flight
flf1721 ShapeJPY 764 ( USD 4.84 )
-
L-Flight
flf1723 KiteJPY 764 ( USD 4.84 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE any HIYAMA ASAKO modelJPY 10,267 ( USD 65.14 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )