Darts / 【MARUONE】FORCE BOMBER
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Maruwandatsu |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
by player l for player
Welcome to Maruone, manufacturer of high quality darts accessories.
We care about our players, and every barrel is made by players, for players.
MARUONE DESIGN
Our barrels are designed first and foremost for comfort, balance, grip and outline.
Every player has their own unique style and where they grip their darts.
We focus on integrating these diverse characteristics into a single package.
TECHNOLOGY
We use the latest technology in every step of the process, from barrel planning to commercialization. We promise you that our barrels are of the highest standard.
GREAT VALUE
Our products use only pure tungsten powder and are made by the latest technology and experienced designers.
MARUONE FORCE
Bomber Bomber
A barrel with a very basic outline.
The grip feeling without hesitation is suitable for everyone and anyone can handle this model.
Material: 90% Tungsten
Overall Length:41.0mm
Maximum Diameter: 7.6mm
Weight: 16.5g (barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )