Darts / 【TARGET】POWER-8ZERO straight PHIL TAYLOR'S 80% 2BA 18g 200241
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 14.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
PHIL TAYLOR'S 80% Tungsten DARTS
The new weight is added to the entry model series named after the world champion.
Moreover, the black titanium coating model has a new design, expanding the range of choice.
POWER 8ZERO SOFT 18g
Material: 80% Tungsten
Length: 45.0mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel weight:14.5g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420008JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Medium Black 410125JPY 2,480 ( USD 15.73 )
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA Standard 3set 336890JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
POWER INK BUNDLE Standard 3set 337350JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
taf0412 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Short Black 410144JPY 2,480 ( USD 15.73 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.70 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )