Darts / 【TARGET】VAPOR 8 02 2BA 18g 100485
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Tungsten 80% New Series!
Entry level price point with a design and quality that will stand up to professional use.
The barrel features black and red paint, laser engraving, and a full set of accessories package.
VAPOR 8 02 SOFT 18g
Material: 80% Tungsten
Length: 45.0mm
Maximum Diameter:6.35mm
Barrel Weight:16.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
REBEL REBORN VIPER Satoaki Yaguchi ModelJPY 9,200 ( USD 57.93 )
-
TARGET
GERMAN GIANT GABRIEL CLEMENS Model 2BA 21g 210049JPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
TARGET
CHIZZY DAVE CHISNALL MODEL 80% 2BA 16g 101345JPY 6,926 ( USD 43.61 )
-
TARGET
REBEL BLITZJPY 7,436 ( USD 46.82 )
-
TARGET
SMASH G2 Junya Koikawa ModelJPY 11,000 ( USD 69.27 )