Darts / 【D.CRAFT】STAINLESS DARTS ZAN RAKURAIGIRI YELLOW
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 13.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
ZAN RAKURAIGIRI YELLOW - ZAN - RAKURAIGIRI
Designed with a 6.6mm~7.4mm grip that is easy to grip and has the shape that professional players prefer.
Specifications
Length: 46mm
Maximum diameter:8.2mm
Barrel weight:13.4g(Setting 15.4g)
Material:Stainless steel
Accessories:Barrel 3pcs, Tips 6pcs, Shaft 6pcs, Flight 3pcs, Plastic Case 1pc
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
SUPERGRIP SPARE RINGS GoldJPY 550 ( USD 3.49 )
-
DYNASTY×FlightL
Park Hyunchul ver.3 Small BlackJPY 750 ( USD 4.76 )
-
CAMEO
PORTABLE COIN CASE PLANE BlackJPY 1,628 ( USD 10.35 )
-
Ultima
BEIDJPY 13,445 ( USD 85.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE GLADIATOR(Osaki Hirokazu model)JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
ULTIMA DARTS
uls2524JPY 387 ( USD 2.45 )