Darts / 【D.CRAFT】STAINLESS DARTS ZAN KASUMIGIRI PURPLE
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 13.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
ZAN KASUMIGIRI PURPLE -Zan- Kasumigiri
Strong ring cut for a firm grip and unprecedented speed!
Specifications
Length:50mm
Maximum diameter:7.8mm
Barrel weight:13.4g(Setting 15.4g)
Material:Stainless steel
Accessories: 3 Barrels, 6 Tips, 6 Shafts, 3 Flights, 1 Plastic Case
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Uroboros3 Noriyuki Nakamura model Rainbow 2BA 19gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO-RUMELA Mid RearJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
PteraFactory×S4
BullRanger ChocolateJPY 715 ( USD 4.54 )
-
Joker Driver
HYBRID LEO2 SLEEKJPY 11,203 ( USD 71.28 )
-
TIGA
Supernova Ryusei Azemoto Model 2BAJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
GRAN DARTS
COLOR Tungsten SERIES VINTAGE Gold StandardJPY 7,229 ( USD 45.99 )