Darts / 【CANIS MAJER DARTS】M47X Refine
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | CANIS MAJOR DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Model used by Akinobu Hamada.
All of the cuts on the barrel are made to stabilize the grip, and the ring cut on the back of the barrel is made with a U-shaped serration groove.
The ring cut at the back has a U-shaped serration groove for more stability in the direction of travel. The center of gravity is at the front.
Material: 90% Tungsten
Set weight: approx. 18.5g
Single weight:17g
Overall length:40mm
Maximum Diameter:7.4mm
Center of Gravity:Front
Type:2BA
Akinobu Hamada Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )