Darts / 【TARGET】JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL PIXEL 90% STEEL 23g 122527
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 156.65 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/8 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
New model supervised by 2 times world champion Adrian "Jackpot" Lewis!
The new model has the same specs as the barrel used by the world champion, but with the addition of Pixel Grip Technology.
The entire barrel is coated with black titanium and the first pixel in pixel processing for improved grip performance.
ADRIAN LEWIS PIXEL STEEL TIP
Material: 90% tungsten
Length: 52.0mm
Maximum diameter:6.5mm
Barrel weight:23g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
ADRIAN LEWIS Model Items
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK 2BA 210182JPY 13,300 ( USD 84.89 )
-
TARGET
JACKPOT ADRIAN LEWIS MODEL 80% 2BA 18g 101333JPY 6,926 ( USD 44.20 )
-
CONDOR
AXE THE CONQUEROR Adrian Gray Model Standard Medium BlackJPY 1,879 ( USD 11.99 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS model GEN-4 2BA 18g 210011JPY 10,000 ( USD 63.83 )
-
CONDOR
AXE THE CONQUEROR Adrian Gray Model Wingslim Long ClearJPY 1,879 ( USD 11.99 )
-
TARGET
ADRIAN LEWIS Model BLACK Swiss Point 24g 190166JPY 13,300 ( USD 84.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 91.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.38 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.44 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 105.32 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 98.30 )