Darts / 【TRiNiDAD】Lopez type3 SEIGO ASADA MODEL PERFECT2016 Champion Limited
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Seigo Asada Model Items
-
L-Flight
Seigo Asada Model ver.6 Shape KAMI MIXJPY 920 ( USD 5.79 )
-
L-Flight
EZ Seigo Asada Model 2024 SUPER DARTS CHAMPION Shape BlackJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
EZ Seigo Asada Model ver.6 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TRiNiDAD
RICARDO TYPE3 Seigo Asada Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.03 )
-
TRiNiDAD
DartsCase CAPACITY Tomoya Goto Model THE NINJA2JPY 3,300 ( USD 20.79 )
-
L-Flight
PRO Seigo Asada Model 2024 SUPER DARTS CHAMPION Shape BlackJPY 880 ( USD 5.54 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
TRiNiDAD
PRO Gomez Type11 Yuki Yamada Model 2BA 22gJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TRiNiDAD
PRO KID Tomoya Goto Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
CONDOR
AXE Lucy Chang Model TRIBAL BUTTERFLY Small Long BlackJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
TRiNiDAD
PRO Gomez Type11 Yuki Yamada Model 2BA 20gJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TRiNiDAD
PRO Roman Miyu Miyawaki ModelJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
TRiNiDAD
Valero CRYSTALJPY 10,186 ( USD 64.17 )