Darts / 【Harrows】RAPIDE 90%TUNGSTEN Style A 18gK
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.24mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Rapide darts were developed with the serious darts player in mind.
Two barrel shapes are available, Torpedo and Straight, offering ringed and knurled grips.
Each barrel is precisely machined using the latest technology and finished with a red ring.
The Rapide dart weighs +/- 0.5 grams and comes equipped with a red Supergrip shaft and new Rapide flights.
RAPIDE Style A 18gK
Material: 90% Tungsten
Maximum Diameter: 7.24mm
Length:41mm
Weight: Approx. 16.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXEJose De Sousa model Bullfighter Small Long ClearJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #55 black tagJPY 550 ( USD 3.48 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsW Gold FrontJPY 8,800 ( USD 55.82 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE "SCEPTER2"Prince Shek ModelJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TRiNiDAD
Darts Case KUMA OrangeJPY 4,500 ( USD 28.54 )
-
Fit Flight Air
Shinnosuke Shibazaki Model Shape ClearJPY 970 ( USD 6.14 )