Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI BLACK Fuuma
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 14.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The diamond shape is engraved only with a soft ring cut.
In addition to the mild touch of the ring cut and the shape with excellent fit, the single weight of 14.5g makes the lure fly lightly without any waste.
The light feeling of the lure sinking into your hand without any discomfort is addictive.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 40.0mm
Maximum diameter : 7.0mm
Weight : 14.5g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )


