Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI BLACK Yaeyama
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 35.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A short barrel with a solid taper angle for a good balance between the power of the throw and the taper. It is a barrel that can be thrown using its shape.
Each cut has been designed to give a perfect feel when gripping and a great response when releasing.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 35.0mm
Maximum diameter : 7.6mm
Weight : 16.5g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
TRiNiDAD
Hood Black×SilverJPY 2,979 ( USD 18.76 )
-
3g design Factory
tgp5114 XlJPY 4,583 ( USD 28.87 )
-
3g design Factory
tgp5204 XlJPY 6,926 ( USD 43.63 )
-
DYNASTY
A-FLOW CRYSTAL LINE "DECAGON" STEELJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DYNASTY
A FLOW BLACK LINE PREMIUM THE CORSAIR CYRIL BLOT MODEL DLC No.5JPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PREMIUM JUJAK II Park Hyunchul ModelJPY 13,037 ( USD 82.13 )


