Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI BLACK Houou
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The well-balanced wing cut is arranged aggressively.
The width between each cut makes it possible to throw while feeling the cut until the end of the release.
The gripping point is easy to get into your fingers without worrying about the grip.
The shape of the front part of the finger fit and additional performance against grouping is also a point.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 41.0mm
Maximum diameter : 7.2mm
Weight : 15.8g
Set contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with Katana logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )


