Darts / 【TARGET】THE LEGEND PAUL LIM 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
THE LEGEND
Paul Lim's signature model "THE LEGEND" is now available.
Black trapezoidal cut is adopted in the grip area while making use of the silhouette of the past.
In addition, the player himself wishes to insert the symbolic Merlion deco of Singapore.
The balance of the barrel, the grip area, the visuals, and the player's commitment to the new model was born.
THE LEGEND 2BA SOFT
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:48.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tip x 3
PAUL LIM Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
THE LEGEND GENERATION 7 PAUL LIM MODEL Swiss Point 210281JPY 16,800 ( USD 105.79 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
THE LEGEND GENERATION 9 PAUL LIM MODEL SWISS POINT 24g 190592JPY 17,300 ( USD 108.95 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
TEAM PRO PAUL LIM BRASS STEEL 17.5G 170026JPY 3,199 ( USD 20.15 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )