Darts / 【D.craft】Brass Jackal
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vcut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 14.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Wolf Jackal Jackal
A standard major barrel that is easy to throw for any player
Specifications
Material: Brass
Length:50.0mm
Maximum Diameter:8.0mm
Single weight: 14.4g
Total weight: 16.2g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 107.91 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )